Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Pościg za 16-latkiem w BMW WIDEO

Policjanci z Posterunku Policji w Poniecu w woj. wielkopolskim wszczęli pościg za kierującym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, autem kierował 16-latek.

Dzisiejszej nocy policjanci zatrzymali 16-latka, który uciekał niedopuszczonym do ruchu BMW ulicami Poniecka i pobliskich okolic.

Jak ustalili mundurowi 16-latek bez wiedzy rodziców zabrał ich samochód i z dwójką rówieśników urządził sobie przejażdżkę. BMW nie posiadało tablic rejestracyjnych jednak to nie było przeszkodą. Nastolatkowie przekręcili je z innego samochodu należącego do rodziców jednego z nich. Gdy jechali ulicą Gajową w Poniecu zauważyli policjantów, którzy próbowali ich zatrzymać do kontroli drogowej. Wtedy nastolatkowie zaczęli uciekać.

– 16-latkowie przyznali, że ulicami gminy Poniec podróżowali około dwóch godzin. Pomimo braku uprawnień, pojazdem kierowali na zmianę. Nastolatkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. Każdy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem bez uprawnień oraz kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Dodatkowo 16-latek który nie zatrzymał się do kontroli drogowej odpowie za popełnione przestępstwo – przekazała wielkopolska policja.

(fot. Policja, źródło Policja Wielkopolska)

2 komentarze

  1. Fajny ten film. Tak rozbudowanej fabuły dawno nie widziałem…

  2. filmik jest przerażający, tylko dla czytelników o mocnych nerwach i oczywiście pełnoletnich