Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Nie przeszkadzał mu brak koła w ciężarówce. Policjanci mieli inne zdanie FOTO

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Oławie skrupulatnie kontrolują stan techniczny pojazdów poruszających się po lokalnych trasach w powiecie. W trakcie wykonywania swoich obowiązków, funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na kilka często występujących usterek. Widząc ciężarówkę bez jednego z kół od razu zareagowali.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z oławskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole drogowe na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. W pewnym momencie zauważyli pojazd ciężarowy bez jednego koła.

Jak się okazało 46- letni kierowca nie widział problemu w braku prawego koła tylnej osi naczepy. Mając pełny ładunek świadomie kontynuował jazdę.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny, zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano kierowcy dalszej jazdy samochodem niesprawnym technicznie. Pojazd został odholowany na pobliski parking. 

Przypominamy, że stan techniczny, w jakim muszą znajdować się pojazdy precyzuje Ustawa Prawo o ruchu drogowym. Pamiętajmy, że decydując się na jazdę samochodem niesprawnym technicznie narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale innych uczestników ruchu!

(fot. źródło Policja Oława)

Jeden komentarz

  1. Oj tam oj tam.