Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

W klatkach dla ptaków przetrzymywał 34 wychudzone psy ZDJĘCIA

Kieleccy policjanci wspólnie z przedstawicielami fundacji ujawnili 34 psy, które przetrzymywane były w klatkach dla ptaków i królików na terenie jednej z posesji w gminie Chmielnik. Wychudzone zwierzęta trafiły pod opiekę lekarzy weterynarii. Właścicielowi czworonogów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powodem interwencji na jednej z posesji w gminie Chmielnik było podejrzenie, że znajduje się tam wiele psów, które mogą być głodzone i przebywają w nieodpowiednich warunkach bytowych.

– Na miejscu policjanci zastali 69-latka, który w klatkach do przechowywania ptactwa, czy królików przetrzymywał w zamknięciu wychudzone psy. Na posesji w różnych pomieszczeniach i klatkach policjanci wraz z pracownikami fundacji znaleźli łącznie 34 psy różnych ras. Znalezione zwierzęta zostały poddane oględzinom z udziałem biegłego z zakresu psychologii zwierząt. W ocenie biegłego każdy z psów znaleziony na miejscu był zastraszony, co mogło świadczyć o tym, że ich właściciel mógł stosować wobec nich przemoc – przekazała policja.

Jak ustali śledczy, czworonogi najprawdopodobniej nie były wypuszczane z klatek przez dłuższy czas. Wszystkie psy z posesji 69-latka zostały zabezpieczone przez pracowników fundacji. Teraz każdy z nich zostanie poddany szczegółowemu badaniu weterynaryjnemu.

Właścicielowi psów może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Jeden komentarz

  1. Natychmiastowa, sprawna interwencja. Co innego, jakby tak robił ze swoimi dziećmi…