Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijana matka zostawiła troje dzieci bez opieki. Policję wezwali pracownicy opieki społecznej

Policjanci z Jordanowa interweniowali wobec 34-letniej mieszkanki powiatu suskiego, która mając ponad 3 promile, pozostawiła w domu trójkę swoich małoletnich dzieci. Wezwana do Ośrodka Pomocy Społecznej przyjechała z 53-letnim mężczyzną, który prowadził pojazd, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W miniony wtorek policjanci udali się na interwencję do Ośrodka Pomocy Społecznej w Jordanowie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwej kobiety, która pozostawiła swoje małoletnie dzieci same w domu.  

Jak ustalili funkcjonariusze, tego dnia do miejsca zamieszkania kobiety udał się pracownik opieki społecznej, gdzie na miejscu zastał trójkę dzieci w wieku 7, 10 i 13 lat bez opieki dorosłych. Skontaktował się telefonicznie z ich matką, a ta pojawiła się w Ośrodku Pomocy Społecznej. Pracownicy ośrodka zauważyli, że kobieta jest nietrzeźwa, dlatego też wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 34-latki z wynikiem ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. 

Jak się okazało, kobieta nie przyszła do ośrodka sama, lecz została przywieziona samochodem. 53-letni kierowca również znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna najpierw nie chciał poddać się badaniu, jednakże został doprowadzony do Komisariatu Policji w Jordanowie gdzie alkomat w jego przypadku wykazał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Stan zdrowia dzieci 34-latki został sprawdzony przez wezwaną załogę pogotowia,  która nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości, Dzieci przekazano pod opiekę członkom rodziny.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, natomiast stan, w jakim kobieta miała sprawować opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu dlatego też odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone