Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

49-latek odpowie za propagowanie agresji Rosji na Ukrainę ZDJĘCIA, WIDEO

Policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o publiczne propagowanie symboli „Z” oraz „V” wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz nawołującego do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego usłyszał już zarzuty w tych sprawach.

Prudniccy policjanci otrzymali sygnały od zaniepokojonych mieszkańców o mężczyźnie chodzącym po ulicach miasta przebranym za żołnierza rosyjskiego. Osoba ta miał propagować m. in. symbole „Z” oraz „V” wspierające agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem tego typu zachowanie jest karalne oraz zabronione. Dlatego sprawą tą zajęli się prudniccy kryminalni.

Śledczy szybko z tym przestępstwem powiązali 49-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego. Podczas przeszukania pomieszczeń nalężących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wiele przedmiotów, elementów odzieży z symbolami i hasłami o treściach propagujących ustrój totalitarny oraz nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Zdaniem śledczych 49-latek tych samych czynów miał również dopuszczać się za pomocą portali społecznościowych. Czynności przeszukania i zatrzymania mężczyzny odbyły się z udziałem prokuratora.

49-latek usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za co grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Jeden komentarz

  1. Dziadek ze Slamsowa

    49-latek odpowie za propagowanie agresji Rosji na Ukrainę, bo w ponoć demokratycznej Polsce nie wolno klaskać w łapki inaczej niż rząd każe.
    Dobrze, że póki co nie wymyślono jeszcze, czytnika ludzkich myśli. Wtedy sądy miałyby co robić.