Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Jest zarzut dla mężczyzny, który mył psa na myjni samochodowej FOTO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawili zarzut znęcania nad zwierzęciem 45 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna umył psa na bezdotykowej myjni samochodowej używając do tego sprzętu oraz detergentów.

W minioną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie od właścicieli jednej z oświęcimskich myjni samochodowych, że para klientów podczas mycia samochodu, przy użyciu tej samej chemii oraz lancy do mycia pojazdów oprócz samochodu wymyła również psa.

Z przekazanego zgłoszenia wynikało, że właścicieli myjni powiadomił jeden z klientów. Takie zachowanie właścicieli wobec czworonoga świadczyło o znęcaniu nad zwierzęciem, więc w tej sprawie wszczęte zostało postępowanie. Po analizie nagrań z monitoringu funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym właściciele psa przyjechali na myjnię jest samochodem w leasingu. Następnie ustalili, że pojazdem dysponuje małżeństwo z Oświęcimia, więc udali się do ich miejsca zamieszkania. Podczas czynności potwierdzili, ich związek ze zdarzeniem.

Policjanci sprawdzili również stan w jakim znajduje się pies. Okazało się, że nie wymagał interwencji weterynaryjnej. Właściciel psa został wezwane do stawiennictwa w komendzie.

Wczoraj (30.05.br.), 45 – letni mieszkaniec Oświęcimia zgłosił się do oświęcimskiej komendy policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut znęcania nad zwierzęciem. Teraz czeka go rozprawa sądowa.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(fot. Małopolska Policja, źródło Małopolska Policja)

5 komentarzy

  1. Jak zwykle społeczniaki konfidenci psują reputację dobrym ludziom. Był brudny? Jest czysty. był zaniedbany? Nie był! Poza tym psy nie mają duszy.

  2. jak zawsze zdziwiony

    pewnie wytarzał się w gównach. To co miał go w wannie umyć?

  3. Ja zawsze myję psa na myjni, a kota w pralce
    jakoś nikt nie narzeka

  4. Czemu nie wolno?

  5. balbina z lublina

    Ja codziennie donoszę na sebę z lublina, że się nie myje. Dlatego nie lubi „konfidendów”