Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Matka z 4 promilami opiekowała się dzieckiem. Policję zawiadomił MOPS

4 promile alkoholu w organizmie miała 30-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 2-letnią córką. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około godziny 12:30 dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie Radomska nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoją córką. Policję o tym fakcie powiadomili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała 4 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 2–letnim dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejęła babcia. 30-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany do sądu rodzinnego.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl, źródło Policja Łódzka)

Jeden komentarz

  1. wróciła z marszu tuska