Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Psy bez dostępu do wody i jedzenia. Interweniowała policja ZDJĘCIA

Zarzuty znęcania się na dwoma psami usłyszał 39-letni mężczyzna. Czworonogi znajdowały się w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. „Nie były wyprowadzane, nie miały również stałego dostępu do wody i jedzenia, a jedynie raz na kilka dni” – przekazała policja.

Świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie od mieszkańców, że w jednym z domów zamknięte są dwa psy. Właściciel miał pojawiać się jedynie raz na kilka dni, nie wyprowadzał ich, nie miały dostępu do świeżej wody czy jedzenia. Mieszkanie również nie było sprzątane i zwierzęta zmuszone były żyć w miejscu, gdzie załatwiały potrzeby fizjologiczne.

Policjanci ustalili dane właściciela mieszkania oraz odnaleźli go. Wraz z nim weszli do mieszkania, gdzie niestety wszystkie informacje potwierdziły się.

39-latek próbował tłumaczyć się sytuacją życiową. Policjanci podjęli decyzję o zabezpieczeniu zwierząt i przekazaniu ich do schroniska.

39-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Przyznał się do winy i został zobligowany do ponoszenia kosztów utrzymania zwierząt w schronisku.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone