Sobota, 23 września 202323/09/2023

4-letni chłopiec zginął w tragicznym wypadku pod Ostrołęką. Jego ojciec nie miał prawa jazdy FOTO

W miejscowości Gucin pod Ostrołęką auto osobowe uderzyło w drzewo. 4-letni chłopiec zginął na miejscu. Pojazdem kierował jego 30-letnin ojciec. Jak się okazało, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, niewykluczone, że znajdował się pod wpływem alkoholu.

Wczoraj wieczorem do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Gucin. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

– Według wstępnych ustaleń kierujący audi 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc od Suchcic na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w drzewo – przekazał kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Wraz z 30-latkiem podróżował jego 4-letni syn, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca audi z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

– Ostrołęccy policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 30-latek nie posiada prawa jazdy oraz, że został wobec niego orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2026 roku. Ponadto jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyzna w chwili zdarzenia mógł znajdować się pod wpływem alkoholu – dodał kom. Tomasz Żerański.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci wraz z technikiem kryminalistyki wykonali wiele czynności procesowych w postaci, m.in. przesłuchania świadków zdarzenia, wykonaniu zdjęć, szkiców oraz oględzin  miejsca zdarzenia, jak i pojazdu biorącego w nim udział. Wszystko po to, aby jak najdokładniej wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku.

(fot. KMP w Ostrołęce, źródło KMP w Ostrołęce)

Jeden komentarz

  1. Jedna kara,kula w głowę