Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Uśmiercił dwa psy. Jednego z nich dźgnął widłami ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali 69-letniego mężczyznę, podejrzanego o uśmiercenie dwóch psów. Jedno ze zwierząt zostało dźgnięte widłami, drugie wychudzone i z wieloma ranami także nie doczekało pomocy. Mieszkaniec gminy Szczekociny usłyszał zarzuty. Do sądu skierowany został akt oskarżenia.

Policjanci ze Szczekocin otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy miał znęcać się nad psem. Policyjny patrol natychmiast pojechał pod wskazany adres. 69-latek zaprzeczył, aby taka sytuacja miała miejsce i zmieniał wersję wydarzeń. Policjanci ustalili jednak jak było naprawdę.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna w dniu interwencji gonił z widłami swojego psa. Gdy zwierzę zostało zagonione do obory, gospodarz zamknął drzwi.

– Chwilę później było słychać skomlenie, pies wybiegł z budynku i po kilku metrach padł. Mężczyzna zaciągnął psa w krzaki i tam zostawił. Stróże prawa znaleźli truchło, a w innym z pomieszczeń gospodarczych zobaczyli wychudzonego psa. Zwierzę miało trafić do schroniska, niestety i ono padło podczas transportu – przekazała śląska policja.

69-latek został zatrzymany. Sprawą zajęli się policjanci z zawierciańskiego wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej. Pod nadzorem prokuratora prowadzone było dochodzenie.

Jak ustalono, pierwszy pies padł od zadanych mu obrażeń. Podobnie było w przypadku wycieńczonego czworonoga – opinia biegłego wykazała, że przyczyną jego śmierci był uraz mechaniczny.

Mężczyzna usłyszał zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem była śmierć. Do sądu skierowany został akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone