Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Miał blisko 5,5 promila i kierował fordem ZDJĘCIA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który mając niemal 5,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu jechał fordem w miejscowości Łebcz. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Po godz. 17.00 dyżurny puckiej komendy otrzymał informację, że w Łebczu doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejscu mundurowi zastali 31-letniego zgłaszającego, który poinformował, że nieznany mu mężczyzna wjechał samochodem na jego posesję. Zgłaszający od razu wyczuł od kierującego silną woń alkoholu.

Jak się okazało, fordem kierował 48-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 48-latka wykazało u niego 5,46  promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został usunięty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

2 komentarze

  1. Zuch. Do pudła śmiecia

  2. Dawka śmiertelna 4,5 promila, a ten 5,5 i jeszcze jeździł.