Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Pijany Ukrainiec zatrzymany dzięki reakcji świadka WIDEO, ZDJĘCIA

Dzięki informacji przekazanej przez uczestnika ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie 45-letni Obywatel Ukrainy stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

W poniedziałek po godz. 15.30 dyżurny dąbrowskiej policji odebrał zgłoszenie, że od miejscowości Wierzchosławice (powiat tarnowski) w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej porusza się dostawczy pojazd marki Renault, którego kierowca może był nietrzeźwy.

Czujny uczestnik ruchu drogowego pozostawał w stałym kontakcie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i przekazywał dokładną lokalizację pojazdu. Niezwłocznie na trasę został wysłany patrol. Funkcjonariusze zatrzymali renaulta do kontroli drogowej w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Oleśnickiej.

Mundurowi, po otwarciu drzwi kierowcy, od razu wyczuli woń alkoholu, a we wnętrzu ujrzeli puszki z alkoholem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 45-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad 2 promile alkoholu. Pojazd, którym się poruszał obcokrajowiec został zabezpieczony, a następnie przekazany właścicielowi, natomiast 45-latek zatrzymany.

Teraz wobec 45-latka będą prowadzone dalsze czynności, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

2 komentarze

  1. wesoła paczka z ukrainy,

    jak zelensky scina na zakrętach

  2. Deport na front patola