Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

23-latek uszkodził słup konstrukcyjny myjni samochodowej FOTO

Wypity alkohol był przyczyną nieodpowiedzialnego zachowania 23-latka, który celowo uszkodził słup konstrukcyjny myjni samochodowej w centrum Sieradza. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na prawie 5500 złotych. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sieradza otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie myjni w centrum miasta doszło do uszkodzenia słupa konstrukcyjnego. Kamery monitoringu zarejestrowały jak na myjnię podjechał samochód, w którym była grupa osób. W czasie kiedy kierowca mył auto, jeden z towarzyszących mu mężczyzn wyjął z bagażnika metalową rurkę i celowo uderzył nią w słup. Wartość uszkodzeń pokrzywdzony oszacował na prawie 5500 złotych.

Dzięki analizie zabezpieczonych dowodów i zebranym informacjom kryminalni wytypowali sprawcę. O dokonanie zniszczenia podejrzewany był 23-latek z powiatu sieradzkiego. Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania.

W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się, że to on dokonał tego uszkodzenia. Jak wyjaśnił wcześniej wspólnie ze znajomymi spożywał alkohol. Następnie pojechali na myjnię do Sieradza. Kiedy kierowca mył auto, on wziął metalową rurkę z bagażnika i uderzył nią w słup konstrukcyjny. 23-latek twierdził, że był to jego głupi wybryk i zrobił to, bo był pijany.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Poniesie również odpowiedzialność finansową za dokonane zniszczenie.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone