Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Złodziej węgla wpadł na gorącym uczynku. Przyjechał autem, mimo, że nie miał uprawnień

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował wywieść w workach miał węglowy, pochodzący z powstałego wcześniej usypu z pociągu relacji Ruda Bielszowice – Bytom Bobrek. Jak się okazało 23-latek przyjechał kraść miał węglowy mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Bytomiu, podczas prowadzonych działań przeciwko kradzieży pod kryptonimem ,,Bezpieczny Szlak IX’’, w stacji Bytom Bobrek ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży miału węglowego.

Mężczyzna usiłował wywieść samochodem osobowym z terenu kolejowego worki, które zapakowane były kruszonym węglem. Jak się okazało na miejsce procederu przyjechał autem osobowym, pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mundurowi odzyskali łącznie 8 worków z miałem węglowym o masie prawie pół tony. Ujęty 23-letni mieszkaniec Bytomia, odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Bytomiu. Odzyskany miał węglowy zostanie w najbliższym czasie przekazany przewoźnikowi. Natomiast za niestosowanie się do decyzji sądu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności prowadzi Komisariat IV Policji w Bytomiu.

(fot. SOK, źródło SOK)

Komentarze wyłączone