Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Grali jeżem w piłkę. Zwierzę nie przeżyło

Policjanci z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim ustalili personalia dwóch 14-latków, którzy uśmiercili jeża i zniszczyli mienie. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Mundurowi z Brodnicy otrzymali zgłoszenie od zbulwersowanego mieszkańca miasta, że ktoś dzień wcześniej uśmiercił jeża na ul. Jana Pawła II.

– Kryminalni z brodnickiej komendy zabezpieczyli monitoring oraz przesłuchali świadków. Rzeczywiście kamery zarejestrowały dwóch chłopców, którzy grali jeżem w piłkę, a następnie go uśmiercili – przekazała policja.

Policjanci skojarzyli nastolatków również z innego nagrania z monitoringów. Kilka dni wcześniej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy, dwaj nieznani wtedy funkcjonariuszom chłopcy, podpalili przenośną toaletę zewnętrzną. 

W toku prowadzonych czynności mundurowi wytypowali do obu tych czynów dwóch 14-latków z Brodnicy. Obaj zostali wezwani z opiekunami prawnymi do komendy, gdzie w ich obecności złożyli wyjaśnienia. Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe tych spraw trafią teraz do sądu dla nieletnich.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Brodnica)

4 komentarze

  1. PO tomki powców

  2. Za tego jeża, bym Cię ku…..o gołymi rękami udusił.