Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Atak nożownika w Olsztynie. Dwie osoby trafiły do szpitala

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w pobliżu jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. W jego wyniku do szpitala trafiły dwie młode osoby. Policjanci w trakcie czynności do sprawy zatrzymali 18-latka. Jego udział w zdarzeniu jest wyjaśniany.

W poniedziałek około godz. 19:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w pobliżu jednej z galerii handlowych doszło do szarpaniny między młodymi osobami, w trakcie której dwie osoby prawdopodobnie zostały zranione nożem.

W wyniku zdarzenia 15 i 17-latek trafili do szpitala. Poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili olsztyńscy policjanci oraz żołnierz po służbie. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności zatrzymali 18-latka. Jego udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego postępowania.

– Młody mężczyzna był pobudzony, agresywny, stawiał czynny opór, miał znieważyć i zaatakować interweniujących funkcjonariuszy. 18-latkowi została pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w jego organizmie – przekazała Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Olsztyn-Południe wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Komentarze wyłączone