Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Znęcał się nad siostrą i szwagrem ZDJĘCIA

Funkcjonariusz z Pucka przedstawił zarzut 62-letniemu mieszkańcowi powiatu puckiego, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna podczas licznych awantur domowych wyzywał siostrę, obrażał ją, krytykował oraz popychał i szarpał, a swojego szwagra uderzał pięścią w twarz. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z puckiej komendy przyjęli zawiadomienie, z którego wynikało, że 62-letni mieszkaniec powiatu puckiego znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją siostrą i jej mężem.

Jak ustalili mundurowi, 62-latek, zamieszkując razem z siostrą i szwagrem, wszczynał awantury podczas których wyzywał i krytykował domowników. Ponadto zakłócał nocny spoczynek , niszczył domowe mienie oraz zanieczyszczał wspólne gospodarstwo poprzez załatwianie potrzeb fizjologicznych w dowolnym miejscu wspólnego gospodarstwa.

Policjanci ustalił też, że mężczyzna wymuszał pieniądze na zakup alkoholu i papierosów. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie uderzył swojego szwagra pięścią w twarz.  

Po ustaleniu okoliczności i zebraniu materiałów policjanci dokonali zatrzymania 62-latka podejrzanego o znęcanie się nad członkami rodziny. 62-latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania i osadzony w policyjnej celi. Skrupulatne zebrany przez śledczego materiał dowodowy potwierdził stosowanie przez 62-latka przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków rodziny.

Po zapoznaniu się z aktami sprawy sąd wobec 62-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone