Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

29 cudzoziemców w zamkniętym aucie. Kierowca porzucił pojazd przed granicą z Niemcami ZDJĘCIA

Funkcjonariusze Straży Granicznej w samochodzie dostawczym, kontrolowanym w rejonie granicy z Niemcami, odkryli 29 cudzoziemców. Byli oni zamknięci w części ładunkowej auta. Jak się okazało kierowca porzucił pojazd wraz z „pasażerami”.

Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili citroena na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego zauważyli na parkingu przy stacji benzynowej.

Okazało się, że szoferka kierowcy była pusta, ale w części ładunkowej samochodu byli zamknięci cudzoziemcy (13 obywateli Turcji oraz 16 obywateli Syrii). W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli, ukryte w części ładunkowej, także paszporty obywateli Turcji oraz paszport obywatela Syrii.

Cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na rok oraz trzy lata próby. Dodatkowo wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju cudzoziemcy zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

(fot. SG, źródło SG)

Jeden komentarz

  1. Doktorzy,inżynierowie,naukowcy…