Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Ciężarówka nie zmieściła się pod wiaduktem ZDJĘCIA

W Katowicach kierujący ciężarówką zaklinował się pod wiaduktem. Mężczyzna został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

W poniedziałek po godz. 3 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinowała się ciężarówka. 

66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak B-16, zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości, w wyniku czego zaklinował się i ściął dach samochodu oraz naczepy.

Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Od wielu godzin na miejscu zdarzenia pracują policjanci katowickiej drogówki, którzy nadzorują wyciągnięcie zaklinowanego pojazdu. Mundurowi dla pozostałych uczestników ruchu drogowego wytyczyli objazd ulicą Damrota. Ponadto policjanci nawiązali również kontakt z PKP, który zarządza wiaduktem, w celu sprawdzenia obiektu pod kątem technicznym. Kontrola nie wykazała uszkodzeń i orzeczono, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu.

Kierujący mercedesem za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 zł. Otrzymał również 10 pkt karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Na miejsce wezwany został holownik, jak również druga ciężarówka w celu przeładunku towaru z pojazdu, który uległ uszkodzeniu. Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji.

Na czas przeładunku ul. Graniczna będzie zablokowana, a kierujący zostają skierowani objazdem w ul. Damrota.

(fot. KMP Katowice, źródło KMP Katowice)

2 komentarze

  1. Jedynie górna część się nie zmieściła.Uważam że zakład wygrał 😀

  2. Teraz będzie latał z wanną.