Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Seria tragicznych wypadków w powiecie płockim. Trzy osoby nie żyją ZDJĘCIA

Trzy osoby zginęły w trzech wypadkach, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu płockiego w woj. mazowieckim. Okoliczności wszystkich zdarzeń są ustalane pod nadzorem prokuratora.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie, przed godz. 17 w Świerczynku. 43-letni kierujący pojazdem ciężarowym uderzył w pieszą, która w wyniku poniesionych obrażeń zginęła na miejscu. Policjanci wstępnie ustalili, że 44-letnia mieszkanka powiatu sierpeckiego, najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Niespełna godzinę później w Goślicach 40-letnia kierująca nissanem potraciła pieszego, który według ustaleń funkcjonariuszy, najprawdopodobniej stał przy rowerze na środku drogi. Mężczyzna trafił do szpitala, niestety po kilku godzinach 62-latek zmarł. Kierująca osobówką była trzeźwa.

Kolejnego dnia w Studzieńcu, kierujący renaultem z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie na pole, gdzie uderzył w zaparkowany ciągnik rolniczy z przyczepą, uszkadzając betonowe ogrodzenie oraz budynek gospodarczy. Niestety pomimo reanimacji, życia 41-latka nie udało się uratować.

Dokładne okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń są ustalane.

(fot. KMP Płock, źródło KMP Płock)

Komentarze wyłączone