Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

15-latek z bronią i narkotykami zatrzymany w parku FOTO

W parku miejskim w Skawinie w woj. małopolskim policjanci zatrzymali 15-latka, który miał przy sobie broń palną z amunicją i narkotyki. Nastolatek wpadł, bo popełnił wykroczenie. Teraz sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Mundurowi podczas patrolu pieszego w okolicy parku miejskiego w Skawinie, zauważyli młodego mężczyznę, który śmiecił w miejscu publicznym. Dodatkowo, na widok mundurowych nastolatek bardzo nerwowo się zachowywał. Policjanci ruszyli więc w jego kierunku celem podjęcia interwencji. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 15-latek z powiatu wadowickiego. Podczas czynności chłopiec wciąż był poddenerwowany i po chwili okazało się dlaczego.

– 15-latek miał przy sobie rewolwer i 5 sztuk amunicji, a także niewielką ilość mefedronu. Został on zatrzymany i przewieziony do komisariatu, a znalezione przy nim nielegalne przedmioty policjanci zabezpieczyli. O zatrzymaniu nieletniego funkcjonariusze poinformowali jego matkę i wezwali ją do jednostki policji – przekazali mundurowi.

Patrol z Komisariatu Policji w Skawinie udał się do miejsca zamieszkania 15-latka, celem sprawdzenia, aby sprawdzić czy nie posiada innych nielegalnych przedmiotów lub zabronionych substancji.

Na miejscu mundurowi zastali ojca nieletniego, który oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego, a syn zabrał ją bez jego wiedzy. W trakcie dalszych czynności w pokoju 15-latka, w zagłówku fotela, policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, która jak ustalili, należała właśnie do niego.  

W Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, również w obecności rodzica, przesłuchano nieletniego jako podejrzanego o popełnienie czynu karalnego, zarzucając mu posiadanie broni palnej wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia oraz posiadanie narkotyków.

15-latek za swoje czyny odpowie przed sądem do spraw nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiedniego środka wychowawczego. Teraz śledczy sprawdzają, w jaki sposób 15-latek wszedł w posiadanie narkotyków. Będą też badać, czy jego ojciec posiadał zezwolenie na broń palną. W przypadku gdy okaże się, że takowej nie posiadał, wówczas usłyszy on zarzut nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

3 komentarze

  1. do plusów dorabia xD

  2. wyglada jak badziew na kule gumowe , choc u nas traktuja to jako bron palna.

  3. Nawet jeśli ojciec posiadał zezwolenie na broń palną, to po takiej akcji już mieć nie będzie. Do podstawowych obowiązków posiadacza broni należy takie jej zabezpieczenie, by nie mogła wpaść w cudze ręce (nawet członków rodziny). Facet zawiódł na całej linii, nie mówiąc nawet o wychowaniu gnojka…