Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

3-latek bez opieki na chodniku. Babcia była po użyciu alkoholu

3-letni chłopiec poruszał się chodnikiem bez opieki osoby dorosłej. Okazało się, że babcia, która miała się nim zajmować, była po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zaopiekowali się maluchem i przekazali go pod opiekę mamie.

Policjanci ruchu drogowego na terenie jednej z miejscowości w powiecie niżańskim w woj. podkarpackim zauważyli na chodniku, jadącego dziecięcym jeździkiem, małego chłopca. Dziecko było bez opieki osoby dorosłej. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, zaopiekowali się maluchem i zaczęli wyjaśniać, w jaki sposób dziecko samo znalazło się na ulicy.

Chłopiec był wystraszony i zdezorientowany, nie potrafił powiedzieć policjantom, gdzie jest jego dom. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania opiekuna dziecka. W pewnym momencie zauważyli jadącą rowerzystkę, która zatrzymała się i oświadczyła, że maluch, to jej 3-letni wnuczek. Kobieta powiedziała policjantom, że chłopiec musiał wykorzystać jej nieuwagę, po czym wymknął się z podwórka.

Podczas wyjaśniania zaistniałej sytuacji, funkcjonariusze wyczuli od babci alkohol. Po przeprowadzonym badaniu na stan trzeźwości okazało się, że 50-latka ma w organizmie ponad 0,2 promila. Trzylatek został przekazany pod opiekę swojej mamie. Babcia odpowie za sprawowanie niewłaściwej opieki nad swoim wnukiem.  

(fot. Policja, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone