Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

27-latka podejrzana o zabójstwo partnera FOTO, WIDEO

Policjanci zatrzymali 27-latkę podejrzaną o zabójstwo konkubenta. Kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 listopada tuż po godzinie 20 w Pabianicach. Oficer dyżurny pabianickiej policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na ulicy Kilińskiego znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia. Pod wskazany adres natychmiast zostali skierowani mundurowi. Przebywająca w lokalu kobieta nie chciała ich wpuścić do środka. Gdy w końcu weszli do mieszkania, zastali w nim nietrzeźwą 27-latkę, po chwili ujawnili też zwłoki mężczyzny w łazience. 39-latek posiadał rany kłute klatki piersiowej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Tego samego dnia, w sprawie zostały zatrzymane dwie osoby, 27-letnia kobieta i jej 45-letni znajomy. Oboje byli nietrzeźwi.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynikało, że wcześniej wspólnie z denatem spożywali alkohol. W toku prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że 45-letni mężczyzna nie brał udziału w zdarzeniu i po złożeniu zeznań został zwolniony. Z kolei, pabianiczanka podczas składania wyjaśnień nie przyznała się do winy. Kobieta nie potrafiła powiedzieć co się wydarzyło, a przekazywane przez nią informacje były niespójne.

Wielogodzinna i skrupulatna praca kilkunastu policjantów pracujących przy sprawie od momentu jej zgłoszenia, doprowadziła do zgromadzenia materiału dowodowego, który pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo na przedstawienie zatrzymanej 27-latce zarzutu zabójstwa.

28 listopada 2023 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, sąd aresztował podejrzaną na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Jeden komentarz

  1. Konar nie zapłonął a bidulka w dybach