Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Rzucił psem o szafki, zwierzę nie przeżyło. Pobił też matkę FOTO

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa i uszkodzenie ciała swojej matki. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna uderzył matkę w twarz, a po chwili rzucił psem o szafki kuchenne, zwierzę nie przeżyło. Podejrzany usłyszał zarzuty karne i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie w sprawie pobitej kobiety. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że syn pokrzywdzonej podszedł do niej w mieszkaniu i uderzył ją w twarz. Po chwili chwycił psa i rzucił nim o szafki kuchenne. Okazało się, że pies nie przeżył. Kobieta zaś schroniła się u sąsiada.

Policjanci zatrzymali 32-latka, a sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt dotyczący zabicia psa działając ze szczególnym okrucieństwem oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające nie dłużej niż 7 dni.

Na wniosek prokuratora decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KRP IV – Bemowo, Wola)

Komentarze wyłączone