Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Jazda „na czołgistę” zakończona wysokim mandatem FOTO

Mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych został ukarany kierowca auta osobowego, który jechał nieodśnieżonym samochodem na tzw. „czołgistę”. Zanim jednak mężczyzna ruszył w dalszą drogę, musiał w obecności policjantów usunąć warstwę śniegu zalegającą na pojeździe.

Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego został zatrzymany w nocy do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadził auto, na którym znajdowała się warstwa śniegu.

– Zaśnieżona była niemal cała przednia szyba, część maski i tablica rejestracyjna. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem, a dodatkowo w rozmowie z policjantami wykazywał lekceważący stosunek do obowiązku właściwego przygotowania pojazdu do jazdy zimą – przekazał młodszy aspirant Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

Za popełnione wykroczenie kierowca otrzymał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych. Poza karą finansową musiał także oczyścić pojazd, aby ruszyć w dalszą drogę.

(fot. KPP Złotoryja, źródło KPP Złotoryja)

4 komentarze

  1. Prawidłowo cwaniaka musi zaboleć podwójnie bo nic nie zrozumie. Jeszcze przykładowo powinni ukarać za odpalanie auta podczas odsniezania i stanie z włączonym silnikiem po 20-30 minut smorodząc innym. Zakaz obowiazuje obszarze zamieszkania również na własnej posesji. Max 1 Minuta i gasimy !!!!!

  2. zaczął fikać to się doigrał – typowy chłopek roztropek urabura

  3. Typowy poszust, je… ich!

  4. bardzo dobrze !