Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Nie żyją dwaj policjanci postrzeleni przez bandytę we Wrocławiu

W poniedziałek wieczorem policja poinformowała, że nie żyje drugi z policjantów rannych po postrzeleniu przez podejrzanego w tej sprawie 44-latka.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 1 grudnia tuż po godzinie 22:30 na ulicy Sudeckiej we Wrocławiu. Dwaj policjanci zostali postrzeleni przez mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który następnie oddali się. Ciężko ranni funkcjonariusze zostali przetransportowani do szpitala.

Niezwłocznie po informacji o tym zdarzeniu rozpoczęte zostały intensywne oraz wieloobszarowe działania poszukiwawcze, a także przystąpiono do szczegółowych oględzin miejsca, które to prowadzone były z udziałem prokuratorów z Dolnośląskiego Zamiejscowego Wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Policjantów z Dolnego Śląska decyzją Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wspierali też funkcjonariusze z innych województw. Podjęte działania przyniosły pozytywne efekty w postaci zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Posiadający przy sobie broń i usiłujący oddalić się interweniującym policjantom 44-latek, został obezwładniony i przebywa obecnie w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Podejrzany usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów i grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą nadal czynności mające na celu kompleksowe wyjaśnienie okoliczności i odtworzenie przebiegu tego zdarzenia.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone