Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Pobili 32-latka do nieprzytomności, bo zwrócił im uwagę w autobusie ZDJĘCIA, WIDEO

Kryminalni z Jaworzna w woj. śląskim zatrzymali trzech sprawców, którzy w autobusie komunikacji miejskiej pobili 32-letniego mężczyznę za to, że zwrócił im uwagę, bo głośno krzyczeli i zachowywali się wulgarnie. Pokrzywdzony był bity i kopany, aż do utraty przytomności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję przy ulicy Grabańka w Jaworznie, gdzie w autobusie miało dojść do pobicia. Na miejscu czekał pokrzywdzony, który został pobity przez grupę trzech nieznanych mu mężczyzn.

Jak ustalili mundurowi, 32-latek zwrócił uwagę dwóm młodym mężczyznom, aby nie zachowywali się w tak głośny i wulgarny sposób, z uwagi na innych pasażerów i miejsce publiczne. Mężczyźni w wieku 16 i 17 lat zareagowali agresją. Najpierw odgrażali się 32-latkowi. Następnie zadzwonili po swojego 20-letniego znajomego, który na kolejnym przystanku wsiadł do autobusu.

Wtedy trzej mężczyźni wspólnie zaatakowali poszkodowanego, zadając mu uderzenia pięściami. Gdy w wyniku popchnięcia 32-latek upadł na ziemię, sprawcy zaczęli kopać go po głowie i całym ciele, aż pokrzywdzony stracił przytomność.

Na miejscu policjanci udzielili mężczyzny pomocy, a następnie wezwali karetkę. Pokrzywdzony z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Młodzi mężczyźni w wieku 16, 17 i 20 lat uciekli z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji. Jednak długo nie cieszyli się wolnością. Analiza monitoringu z autobusu oraz własne ustalenia mundurowych spowodowały szybkie zatrzymanie sprawców brutalnego pobicia.

17 i 20-latek, którzy usłyszeli zarzuty pobicia i naruszenie czynności narządów ciała o charakterze chuligańskim, działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku publicznego, za co sąd może potraktować ich surowiej. Prokurator objął ich policyjnym dozorem wraz z zakazem zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 16-letni sprawca również został zatrzymany. Jego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Ślaska)

Jeden komentarz

  1. Na takie ści3rwo jest tylko jedno lekarstwo – każdego tłuc 3 na 1 przez miesiąc codziennie, to by się empatii i kultury moment nauczyli…