Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

11-latek zobaczył mężczyznę leżącego w śniegu i pobiegł po pomoc ZDJĘCIA

11-letni Mateusz widząc leżącego w śniegu mężczyznę, natychmiast pobiegł po pomoc. Wczoraj podczas uroczystego apelu chłopiec odebrał podziękował za postawę godną naśladowania.

W minionym tygodniu 11-letni Mateusz, w miejscowości Zasadne (powiat limanowski) wracając ze szkoły, zauważył leżącego na śniegu mężczyznę. Od razu do niego podszedł, a gdy zobaczył, że ten nie daje żadnych oznak życia, natychmiast pobiegł po pomoc do jednego z pobliskich domów, a następnie zaalarmował mieszkańców o leżącym na śniegu mężczyźnie.

– Niestety finał tej historii nie był szczęśliwy, jednak postawa i zachowanie chłopca zasługuje na uznanie – przekazała małopolska policja.

W Szkole Pozastawowej w Zasadnem, podczas uroczystego apelu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł. insp. Albert Kogut, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba oraz Prezes OSP w Zasadnem Adam Barnaś podziękowali i pogratulowali 11-letniemu Mateuszowi przykładnej postawy obywatelskiej.

Mimo młodego wieku chłopiec nie pozostał obojętny na los drugiego człowieka. Mateusz otrzymał list gratulacyjny oraz upominki. Wszystkim dzieciom goście przekazali słodycze oraz odblaski.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone