Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Próbował włamać się do lokalu, bo chciał zjeść kebaba. Grozi mu 15 lat więzienia

Policjanci z Pelplina zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do lokalu gastronomicznego, aby jak sam twierdził zjeść kebaba. 33-latkowi nie udało się dostać do środk, ponieważ klamka, którą szarpał, się złamała. Podejrzanemu za usiłowania kradzieży z włamaniem grozi mu do 15 lat więzienia, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pelplinie woj. pomorskim zgłosiła się właścicielka jednej z restauracji w powiecie tczewskim. Kobieta poinformowała policjantów, że w nocy ktoś próbował włamać się do jej lokalu, lecz celu nie osiągnął, ponieważ złamał klamkę. Zgłaszająca oszacowała wartość zniszczeń na 200 złotych.

Mundurowi od razu rozpoczęli zbierać materiał dowodowy. Zabezpieczyli m.in. monitoring i ślady na miejscu zdarzenia, a także rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę w tej sprawie. Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili tożsamość sprawcy. Sprawdzając miejsca, w których mógłby przebywać wytypowany wcześniej mężczyzna, funkcjonariusze zauważyli idącego wzdłuż jednej z ulic w Pelplinie poszukiwanego przez nich 33-latka. Sprawca został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W rozmowie z policjantami 33-latek oświadczył, że chciał włamać się do pizzerii, bo miał ochotę na kebaba, którego miał sam sobie przygotować. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Ze względu na to, że 33-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo, sąd może zwiększyć jego kare nawet o połowę.

(fot. Policja Pomorska, Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone