Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Kierowca z Mołdawii przewoził swoim mercedesem zbyt wielu pasażerów ZDJĘCIA

Policjanci z Jasła w woj. podkarpackim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się także, że obywatel Mołdawii przewoził autem zbyt wielu pasażerów.

W miniony piątek po godz. 16, w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej, policjanci z jasielskiej grupy „SPEED”, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h.

W trakcie interwencji, okazało się, że to nie jedyne wykroczenie, jakie ma na sumieniu obywatel Mołdawii. Oprócz niego, w samochodzie, znajdowało się jeszcze 13 pasażerów – także byli to obywatele Mołdawii. Mercedesem podróżowało o 5 osób za dużo.

Za przewóz osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu oraz za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 2300 zł. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, za przewożenie zbyt wielu osób. Ponadto, pięciu pasażerów zostało ukaranych mandatami w wysokości 100 zł za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)