Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Potknął się i wpadł pomiędzy jadący pociąg a peron FOTO

Policjanci z drogówki ruszyli na ratunek mężczyźnie, który biegnąc w stronę ruszającego pociągu, potknął się i wpadł pomiędzy pojazd szynowy a peron. Po kilku metrach motorniczy zatrzymał skład, a policjant przystąpił do akcji ratunkowej.

Funkcjonariusze z drogówki pojechali na przystanek SKM w Gdyni Cisowej, gdzie miało dojść do zakłócania porządku publicznego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia mundurowi zauważyli mężczyznę, który biegnie do ruszającego składu. Mężczyzna uderzył kilkukrotnie w skład, po czym potknął się i wpadł pomiędzy jadący pociąg, a peron. Motorniczy bardzo szybko zareagował i już po kilku metrach zatrzymał pojazd szynowy.

Policjant wskoczył między peron a skład, następnie sprawdził funkcje życiowe mężczyzny oraz możliwe urazy, mogące powstać w wyniku upadku.

– Aby ułatwić przeniesienie poszkodowanego na nosze, konieczne było ruszenie składu. Podczas ruszania pociągu, policjant pozostał przy poszkodowanym i zabezpieczał go, żeby żaden element wagonu nie doprowadził do pogłębienia urazu. W trakcie dalszych czynności przebadano mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 2,5 promila – przekazała Komenda Miejska Policji w Gdyni.

30-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

(fot. KMP Gdynia, źródło KMP Gdynia)

Jeden komentarz

  1. Pozostaje jeszcze tylko zagadka dlaczego za sterami pociągu znalazł się motorniczy, a nie mechanik.