Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Tragiczny finał awantury na parkingu. Nie żyje 39-latek FOTO

Kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w bydgoskim Fordonie. W sprawie zatrzymano 43-latka. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W miniony piątek (09.02.2024) dyżurny z bydgoskiego Fordonu został powiadomiony o awanturze pomiędzy dwoma mężczyznami, na jednym z parkingów sklepowych, przy ulicy Fordońskiej. Z relacji świadków wynikało, że jeden z nich miał posłużyć się nożem i uciec z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, poszkodowany był reanimowany przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety, 39-latka nie udało się uratować.

Sprawne działania policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej, już po dwóch godzinach od zdarzenia, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o ten atak 43-latka. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Bydgoszczanin kolejne trzy miesiące spędzi za kratami. Za zbrodnię zabójstwa kodeks karny przewiduje karę nie krótszą niż 8 lat pozbawienia wolności, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywocia.

(fot. KMP w Bydgoszczy, źródło KMP w Bydgoszczy)