Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Bestialsko zabił psa. 66-latek usłyszał zarzuty

66-latek zawiązał wokół szyi psa stalową pętlę, a następnie udusił. Policjanci podejrzewają, że zwłoki czworonoga mężczyzna wrzucił do rzeki. 66-latek usłyszał najpoważniejszy zarzut z Ustawy o Ochronie Zwierząt. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zawiadomienie w tej sprawie otrzymał bezpośrednio dyżurny z Krapkowic. Na terenie jednego z zakładów w mieście mężczyzna miał w bestialski sposób zabić psa rasy Akita, który na co dzień pilnował posesji biegając swobodnie wewnątrz zamkniętego terenu.

– 66-letni mężczyzna nie był zadowolony z postawy czworonoga. Uznał, że musi zareagować. Sposób, w jaki miał to zrobić, mrozi krew w żyłach. Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że 66-latek najpierw złapał psa i zawiązał mu wokół szyi pętlę. Była to stalowa linka. Jej drugi koniec przymocował do podnośnika wózka widłowego. Jak wynika z dalszych ustaleń, mężczyzna podniósł Timo i poczekał, aż ten się udusi – przekazała opolska policja.

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło również do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna zwłoki psa wrzucił wprost do Odry.

66-latek usłyszał zarzuty uśmiercenia psa. Ustawa o Ochronie Zwierząt przewiduje za to karę nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Opolska)

Jeden komentarz

  1. no i dostanie rok w zawiasach za małą szkodliwość społeczną
    tfu!