Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

15-latek uciekał przed policją. Motorower nie miał tablicy, ani ubezpieczenia FOTO

Po pościgu policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, na to, że może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało pojazdem kierował, 15-latek. Jednoślad nie posiadał tablicy rejestracyjnej, aktualnej polisy OC oraz badań technicznych. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Wczoraj, podczas patrolu terenu gminy Małogoszcz, w miejscowości Kozłów policjanci zwrócili uwagę na zbliżający się do nich motorower. Tor jazdy kierującego wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Dzielnicowy postanowił skontrolować pojazd.

– Na widok sygnałów nakazujących zatrzymanie się do kontroli kierujący motorowerem zawrócił i podjął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali sygnał do zatrzymania się, ale kierujący je ignorował – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie.

Po chwili, w rejonie miejscowości Wiśnicz motorower wjechał w teren leśny. Kierujący porzucił pojazd, a następnie rozpoczął pieszą ucieczkę. Policjanci po około 300 metrach zatrzymali uciekiniera.

Motorowerem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego. Jak wyjaśniał mundurowym – nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Motorower nabył od znajomego.

Pojazd, którym wybrał się na przejażdżkę nie posiadał tablicy rejestracyjnej, obowiązkowego ubezpieczenia oraz badań technicznych. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny motoroweru, a po zakończonych czynnościach nastolatka przekazali pod opiekę rodzinie. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(fot. KPP w Jędrzejowie, źródło KPP w Jędrzejowie)

Komentarze wyłączone