Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Bił psa łańcuchem. Drastyczne nagranie trafiło do sieci

Za znęcanie się nad swoim psem odpowie 44-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Do sieci trafił film, na którym widać jak mężczyzna bije czworonoga łańcuchem.

Świadome bicie po głowie, łapach, brzuchu, zadawanie bólu i doprowadzenie zwierzęcia do cierpienia – to znęcanie się. Można do tego zaliczyć również celowe drażnienie, straszenie i okaleczanie. Form i przykładów znęcania jest dużo i mogą przybrać wiele postaci. Należy jednak pamiętać, że oprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Przekonał się o tym 44-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Kilka dni temu w mediach społecznościowych ukazało się nagranie, jak mężczyzna za pomocą łańcucha bije swojego psa, zadając mu kilka uderzeń w tułów oraz szarpiąc. Wstrząsające nagranie nie zostało bez odzewu. Służby natychmiast podjęły działania.

Do oprawcy zawitali inspektorzy OTOZ Animals – Inspektorat Sanok, Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku. Na miejsce zostali wezwani także policjanci, ponieważ mężczyzna był pijany i bardzo agresywny. Suczka została odebrana i trafiła pod opiekę lekarzy weterynarii.

KILNIK TUTAJ I ZOBACZ NAGRANIE. UWAGA DRASTYCZNE

(fot. pixabay.com, źródło Policja Podkarpacka)

Jeden komentarz

  1. Oprawcy trzeba było urządzić sesję wzajemną. Łańcuch przecież mieli.