Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Kapitan statku z blisko 6 promilami. Chciał płynąć do Wielkiej Brytanii

Blisko 6 promili alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni kapitan statku towarowego, który chciał wypłynąć ze szczecińskiego portu do portu Gunness Wharf w Wielkiej Brytanii. Alkohol wyczuli funkcjonariusze Straży Granicznej.

Około godziny 21 strażnicy graniczni udali się na statek obcej bandery, który chciał wypłynąć ze szczecińskiego portu do Wielkiej Brytanii. Z uwagi na silną woń alkoholu na miejsce wezwano policjantów, którzy poddali 7-osobową załogę badaniu na trzeźwość. 

Jak się okazało, 39-letni kapitan był kompletnie pijany. Badanie wykazało blisko 6 promili alkoholu w jego organizmie.

– Oprócz kapitana także 42-latek będący na statku II oficerem wydmuchał 0,71 prom. alkoholu oraz 53-letni marynarz zatrudniony na tej jednostce jako główny inżynier miał 0,71 prom. Nietrzeźwi mężczyźni są obywatelami Ukrainy. Oprócz nich na statku znajdował się jeszcze jeden marynarz z Ukrainy i trzech Filipińczyków, którzy byli trzeźwi – przekazał Morski Odział Straży Granicznej.

O zdarzeniu powiadomiono kapitana portu. Jednostce nie zezwolono na wyjście z portu, ponowna odprawa graniczna zostanie przeprowadzona, gdy załoga będzie trzeźwa.

(fot. Morska Straż Graniczna, źródło Morska Straż Graniczna)

Komentarze wyłączone