Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Śmiertelne potrącenie 2-letniego dziecka. Sprawca uciekł FOTO

Policjanci z Makowa Mazowieckiego wyjaśniają okoliczności potracenia 2 – letniego chłopca, który pomimo pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

W piątek około godz. 18:00 dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu dziecka, które miało oddalić się z nieogrodzonej posesji w miejscowości Obiecanowo, w pow. makowskim.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, ojciec odnalazł 2 – letniego syna na poboczu drogi krajowej nr 57 w miejscowości Obiecanowo. Dziecku udzielono pomocy przedmedycznej, wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała chłopca do szpitala w Makowie Mazowieckim. Niestety 2-latek zmarł w szpitalu.

Najprawdopodobniej dziecko zostało potrącone przez nieznany jak dotąd pojazd.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności pod nadzorem prokuratora, między innymi zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.   

– Dzisiaj w dalszym ciągu prowadzone są czynności w tej sprawie. Weryfikowany jest każdy sygnał i każda informacja. Zabezpieczane są monitoringi i przesłuchiwani kolejni świadkowie – przekazała podkom. Monika Winnik z KPP w Makowie Mazowieckim.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o pilny kontakt z policją pod nr 112.

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy jechali wczoraj drogą krajową nr 57 przez miejscowość Obiecanów w godz. 17:30 -18:30 i posiadają kamery samochodowe. Prosimy o ich przejrzenie, być może zarejestrowały one istotne, choćby najmniejsze fakty, które pozwolą w wyjaśnieniu sprawy – dodała podkom. Monika Winnik.

(fot. KPP w Makowie Mazowieckim, źródło KPP w Makowie Mazowieckim)

Komentarze wyłączone