Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Uciekał przed policją i wpadł do bagna. W stanie głębokiej hipotermii trafił do szpitala FOTO

Kierowca renaulta nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki uderzył w drzewo. Następnie porzucił pojazd i zbiegł pieszo. Pech chciał, że wpadł w bagno. Mężczyzna w stanie głębokiej hipotermii trafił pod opiekę medyków.

Policjanci z powiatu włocławskiego postanowili zatrzymać do kontroli mężczyznę kierującego renaultem. Mężczyzna jednak nie zareagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Kierowca wjechał na teren powiatu lipnowskiego, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Następnie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Na miejsce dotarli policjanci z powiatu lipnowskiego, którzy do poszukiwań mężczyzny użyli także drona. Mundurowi znaleźli mężczyznę w bagnie, w stanie głębokiej hipotermii i wyciągnęli go z wody. Natychmiast trafił pod opiekę służb medycznych. Okazało się, że był nietrzeźwy, a temperatura jego ciała miała zaledwie 34 stopnie.

Gdy nieodpowiedzialny 29-latek latek dojdzie do siebie, usłyszy aż cztery zarzuty. Mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i doprowadzenie do kolizji. Sprawdzenie w policyjnych systemach ujawniło także, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Lipnie, źródło KPP w Lipnie)

Komentarze wyłączone