Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Wypadek z udziałem autobusu miejskiego w Legnicy. 4 osoby są ranne ZDJĘCIA

W poniedziałek rano w Legnicy w woj. dolnośląskim doszło do wypadku z udziałem auta osobowego i miejskiego autobusu. W wyniku zdarzenia ranne zostały 4 osoby, które trafiły do szpitala. Jedną z nich uwalniali z pojazdu strażacy.

W poniedziałek przed godziną 9 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem autobusu miejskiego oraz pojazdu osobowego, do którego doszło w Legnicy przy ul. Pocztowej. Do akcji ratunkowej zadysponowano straż pożarną, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

– Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do działań. Zabezpieczono teren wypadku, odłączono instalacje elektryczne w pojazdach, związano wycieki płynów za pomocą sorbentu. Ponadto jedna osoba poszkodowana nie mogła samodzielnie opuścić wnętrza autobusu. Strażacy ewakuowali ją i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na chwilę obecną w zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, które zabrano do szpitala w celu dalszej diagnostyki – przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Na miejscu swoje czynności prowadzi policja. Ruch drogowy w okolicach ulicy Pocztowej jest utrudniony.

(fot. PSP w Legnicy, źródło PSP w Legnicy)

Komentarze wyłączone