Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Pies wpadł do szamba. Zwierzę uratowali strażacy ZDJĘCIA

Strażacy z Ostrzeszowa w woj. wielkopolskim ruszyli na ratunek psu, który wpadł do szamba w miejscowości Mieleszówka. Dzięki szybkiej reakcji, zwierzę udało się wydostać z pułapki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16:30 w miejscowości Mieleszówka w powiecie ostrzeszowski. Strażacy z PSP w Ostrzeszowie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pies wpadł do szamba i nie jest w stanie samodzielnie się wydostać.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Doruchowa. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zastali psa tonącego w szambie, niezdolnego do samodzielnego wydostania się ze zbiornika. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji.

– Strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego wyciągnęli zwierzę – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Na szczęście ta historia zakończyła się happy endem – pies został uratowany. Incydent ten powinien stanowić przestrogę dla wszystkich właścicieli zwierząt domowych, zachęcając ich do zachowania ostrożności i zapewnienia bezpieczeństwa swoim pupilom, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

(fot. PSP w Ostrzeszowie, źródło PSP w Ostrzeszowie)

Komentarze wyłączone