Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Doprowadził do karambolu. Prawo jazdy miał od 4 miesięcy WIDEO

18-letni kierowca, który zaledwie 4 miesiące wcześniej otrzymał uprawnienia do kierowania, doprowadził do wypadku z udziałem 5 pojazdów. Teraz młody mężczyzna będzie musiał zapłacić 5000 złotych mandatu.

Policjanci z Mrągowa w woj. warmińsko-mazurskim zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 59 w kierunku Piecek. Zderzyło się tam 5 pojazdów osobowych.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni kierujący pojazdem VW Vento, który posiadał prawo jazdy od zaledwie 4 miesięcy, nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od pojazdów poprzedzających, które stały w wyniku wykonywanych przez służby porządkowe prac na drodze związanych z wycinką drzew.

– Kierujący VW Vento uderzył w tył pojazdu VW Touran, a następnie na skutek uderzenia zjechał na lewy pas jezdni, gdzie otarł się o pojazd jadący z naprzeciwka, kolejno uderzając w 2 pojazdy poprzedzające VW Touran tj. hyundai oraz audi – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie.

Kierujący volkswagenem vento został przewieziony do szpitala celem szczegółowych badań. Do szpitala na badania została również przetransportowana kierująca hyundaiem. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

– Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, wobec czego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. 18-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych oraz 10 punktami karnymi – dodali mundurowi.

(fot. KPP Mrągowo, źródło KPP Mrągowo)

Komentarze wyłączone