Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Zwłoki małżeństwa w mieszkaniu. Zatrzymano ich 27-letnią córkę ZDJĘCIA, WIDEO

W jednym z mieszkań w Ostródzie w woj. warmińsko-mazurskim policjanci znaleźli zwłoki mężczyzny i kobiety. Wstępne ustalenia potwierdziły, że doszło do ich zabójstwa. W tej sprawie zatrzymana została 27-letnia córka małżeństwa.

W środę około południa oficer dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z prośbą o przeprowadzenie interwencji w jednym z mieszkań przy ul. Demokracji w Ostródzie. 

Zgłaszający poinformował, że właściciel mieszkania nie pojawił się w miejscu swojej pracy, co wydało mu się dziwne. Nie miał możliwości wejścia do środka jego mieszkania, a po tym jak zajrzał przez okno, nabrał podejrzeń, że mogło tam wydarzyć się coś niepokojącego.

– Policjanci w trakcie interwencji, w obawie o to, że w środku mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy, podjęli decyzję o konieczności siłowego wejścia do mieszkania. Wewnątrz, w jednym z pomieszczeń, na podłodze ujawnili ciała dwóch osób. Jak się okazało było to małżeństwo, 49-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna. Oboje posiadali liczne rany cięte, kłute i rąbane. Na pomoc medyczną było już za późno, a okoliczności tego zdarzenia wskazywały na to, że doszło do podwójnego zabójstwa – przekazała policja.

Na miejsce została zadysponowana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z zespołem techników kryminalistyki, którzy pod nadzorem trójki prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Ostródzie pracowali na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych.

Na podstawie zbieranych z każdą godziną nowych ustaleń, wieczorem w pobliskiej miejscowości w okolicy Ostródy policjanci zatrzymali 27-letnią córkę pokrzywdzonych. W wyniku szeroko zakrojonych działań i zaangażowaniu policjantów, odnalezione i zabezpieczone zostały narzędzia, które miały posłużyć do popełnienia zbrodni.

Zgromadzone dotychczas informacje wskazują na udział zatrzymanej kobiety w tym tragicznym zdarzeniu. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa, zachowywała się spokojnie i nie stawiała oporu.

Kobiecie został przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa, co będzie również skutkowało wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za taki czyn sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.   

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)             

Komentarze wyłączone