Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Zignorował znak STOP i zderzył się z pociągiem ZDJĘCIA

W miejscowości Trzebiegoszcz w woj. kujawsko-pomorskim, kierujący autem osobowym nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i wjechał wprost pod przejeżdżający pociąg.

Dyżurny lipnowskiej jednostki policji otrzymał informację o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Trzebiegoszczu. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe.

Okazało się, że kierujący pojazdem osobowym 42-letni mieszkaniec gminy Lipno nie dostosował się do znaku STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, bez upewnienia się czy może. W tym samym czasie przejeżdżał tamtędy pociąg jadący z Sierpca do Torunia. Maszynista, który zobaczył pojazd na torach nie był w stanie wyhamować pociągu i doszło do zderzenia.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi. O dużym szczęściu może mówić także kierujący peugeotem. Po zbadaniu przez służby medyczne okazało się, że nie wymaga on hospitalizacji.

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Nierozważny kierowca przed sądem odpowie za spowodowanie kolizji z pojazdem szynowym.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone