Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało tym samym samochodem. Jeden próbował nalać benzynę do diesla FOTO

Mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu oleśnickiego, którzy będąc pod wpływem alkoholu, kierowali tym samym samochodem. Dodatkowo obaj mieli cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci na ul. Niklowej w Jelczu Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, w którym znajdowały się trzy nietrzeźwe osoby. Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśniania okoliczności zdarzenia, a po przejrzeniu monitoringu mieli pewność co do zaistniałej sytuacji.

Okazało się, że samochodem kierował najpierw 23-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który wjechał na stację paliw, a następnie próbował zatankować benzynę do diesla. Sytuacja nie spodobała się 29-letniemu właścicielowi samochodu, który przesiadł się na miejsce kierowcy i wyjechał ze stacji. Oprócz zatrzymanych mężczyzn w samochodzie znajdowała się również nietrzeźwa 24-letnia pasażerka.

Badanie alkomatem wskazało u 29-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a u 23-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo obaj kierujący mieli cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przesłuchali mężczyzn i przedstawili im zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone