Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Najechała na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechała. 43-latek nie żyje ZDJĘCIA

Kryminalni z Kłobucka ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o najechanie na leżącego na jezdni 43-latka w Złochowicach. Sprawczyni odjechała z miejsca zdarzenia, nie udzielając mężczyźnie pomocy. 56-latka odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, za co może jej grozić kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 marca około godziny 23:35 na ulicy Długiej w miejscowości Złochowice. Według ustaleń policjantów, kierująca pojazdem osobowym marki Toyota Yaris jadąc w kierunku miejscowości Konieczki, nie dostosowała prędkości jazdy zapewniającej panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i najechała na leżącego na jezdni 43-letniego pieszego, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł na miejscu.

Od momentu wypadku cały czas trwały intensywne czynności prowadzone przez kłobuckich policjantów. Na miejscu wykonano szczegółowe oględziny i zabezpieczono ślady. W kolejnych dniach, w toku wykonywanych czynności zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringów, których analiza trwała dziesiątki godzin. Przesłuchano wielu świadków. Każdego dnia kryminalni pracowali nad sprawą.

Dzięki skrupulatnej pracy, w tym operacyjnej, kłobuccy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili pojazd, który mógł brać udział w zdarzeniu. 27 marca mundurowi zatrzymali 56-letnią mieszkankę powiatu kłobuckiego, podejrzaną o spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zabezpieczono również pojazd, którym tego dnia kierowała kobieta, w celu wykonania szczegółowych badań.

Wczoraj, 28 marca Prokurator Rejonowy w Częstochowie przedstawił kobiecie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia i na wniosek kłobuckich śledczych wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(fot. KPP Kłobuck, źródło KPP Kłobuck)

Komentarze wyłączone