Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Tragiczne skutki halnego w Tatrach. Nie żyje 5 osób, w tym dwoje dzieci ZDJĘCIA

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło w poniedziałek w wyniku silnych porywów wiatru halnego w Tatrach.

Drugi dzień świąt wielkanocnych pod Tatrami rozpoczął się od silnych podmuchów wiatru halnego. Jego coraz silniejsze podmuchy docierały do centrum Zakopanego. Niestety miejscami wiatr osiągał prędkości powyżej 100 km/h co skutkowało łamaniem dużych konarów i drzew. Zablokowana została m.in. droga Oswalda Balzera prowadząca z Zakopanego do Łysej Polany. Liczne interwencje dotyczyły powalonych drzew na zaparkowane samochody.

Około godziny 11.00 policjanci otrzymali zgłoszenia o poważnym wypadku na zakopiańskiej Olczy. Z informacji przekazanej policjantom wynikało, że na jadący samochód przewróciło się duże drzewo. Służby ratunkowe niestety nie zdołały uratować życia 23-letniej mieszkanki powiatu tatrzańskiego. Kolejne jak się później okazało tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce około godziny 13.00.

W rejonie ul. Gładkie w Zakopanem na grupę osób wychodzących z kościoła spadło drzewo. W efekcie tego zdarzenia śmierć poniósł 9-letni chłopiec z powiatu tatrzańskiego, a dwie kobiety zostały ranne. Okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń będą wyjaśniali teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem pod nadzorem prokuratury. Wiatr wprawdzie słabnie, ale nadal jest niebezpiecznie.

Z kolei w Rabce Zdroju, na grupę spacerujących w parku ludzi przewróciło się drzewo, w wyniku czego zginęło 6-letnie dziecko i dwie osoby dorosłe.

(fot. Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone