Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Motocykl rozpadł się na części po zderzeniu z autem dostawczym. Kierowca jednośladu zginął na miejscu ZDJĘCIA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Tuchowie w woj. małopolskim. Nie żyje kierowca motocykla, który zderzył się z samochodem dostawczym.

W sobotę wielkanocną późnym popołudniem do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Tuchowie.

– Z ustaleń policjantów, których dyżurny skierował na miejsce wynika, że w skutek zajechania drogi kierowcy samochodu dostawczego w jego bok uderzył jadący w przeciwnym kierunku motocyklista. Siła uderzenia musiała być duża, ponieważ motocykl suzuki rozpadł się na dwie części – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowie.

Ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut udzielali poszkodowanemu motocykliście pierwszej pomocy.

Niestety, 45-latek mieszkaniec powiatu tarnowskiego, pomimo udzielonej pomocy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Droga w centrum Tuchowa była całkowicie zablokowane przez kilka godzin.

Zebranym materiał dowodowy posłuży policjantom do ustalenia wszystkich okoliczności i wskaże winnych tego tragicznego zdarzenia drogowego. W postępowaniu przygotowawczym wypowiedzą się specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych, a nadzór na prawidłowością tych czynności będzie sprawował tarnowski prokurator. 50-letni kierowca pojazdu dostawczego w chwili wypadku był trzeźwy.

(fot. KMP Tarnów, źródło KMP Tarnów)

Komentarze wyłączone