Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Jechał wężykiem po trasie S7. Miał 3,5 promila WIDEO

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 29-letnie kierujący busem marki Renault, który poruszał się wężykiem na trasie S7. Na dodatek, mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusz z Kielc w woj. świętokrzyskim, w czasie wolnym od służby podróżował trasą S7 w kierunku Warszawy. Na wysokości Skarżyska -Kamiennej policjant zwrócił uwagę na busa marki Renault, którego kierujący miał wyraźną trudność z utrzymaniem prostego toru jazdy i poruszał się „wężykiem”. Nie przeszkadzało mu to wyprzedzać inne auta.

Kielecki policjant o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego szydłowieckiej komendy, który na miejsce od razu skierował funkcjonariuszy, którzy zatrzymali renaulta.

– Za jego kierownicą siedział 29-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Na tym jednak jego kłopoty się nie kończą, bowiem w trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany i noc z niedzieli na poniedziałek spędził w policyjnej celi – przekazała Komenda Miejska Policji w Kielcach.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonych środków karnych może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Kielce, źródło KMP Kielce)