Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Otrzymali wezwanie dotyczące zgonu. Okazało się, że mężczyzna żyje FOTO

Policjanci z Międzyrzecza otrzymali pilne wezwanie dotyczące zgonu mężczyzny w jednym z mieszkań w gminie Pszczew w woj. lubuskim. Na miejscu natychmiastowo sprawdzili funkcję życiowe i wyczuli delikatny puls. Po udrożnieniu dróg oddechowych poszkodowanego, opiekę nad nim przejął wezwany zespół ratownictwa medycznego.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastową weryfikację zgłoszenia. Po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny okazało się, że 66-latek ma wyczuwalny puls. Po udrożnieniu dróg oddechowych mundurowi ujawnili płytki oddech. Policjanci ułożyli poszkodowanego mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej, kontrolując oddech poszkodowanego. Następnie poinformowali odpowiednie służby o zdarzeniu.

Zastosowanie profesjonalnej procedury udzielania pierwszej pomocy, pozwoliły na utrzymanie stabilności stanu zdrowia mężczyzny do czasu przybycia służb medycznych. W krótkim czasie na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy przejęli pacjenta i kontynuowali udzielanie mu pomocy.

– Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi policjantów oraz sprawnemu działaniu, 66-letni mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy- przekazała młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)