Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Zostawił kontenery na drodze, bo miał awarię ZDJĘCIA

Na drodze S8 w miejscowości Tumanek w woj. mazowieckim 37-letni kierowca ciężarówki, na kilka godzin, pozostawił dwa kontenery, powodując utrudnienia w ruchu.

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek rano na trasie S8, na wysokości miejscowości Tumanek. Jak wynikało ze zgłoszenia, na drodze miały stać kontenery i powodować utrudnienia w ruchu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z wyszkowskiej drogówki, którzy ujawnili dwa kontenery wypełnione drewnem. Jeden z nich stał luzem, drugi na przyczepie.

Mundurowi, w trosce o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, natychmiast zabezpieczyli miejsce pozostawienia kontenerów do czasu ich usunięcia i podjęli działania zmierzające do ustalenia ich właściciela.

Jak ustalili funkcjonariusze, pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec gminy Rząśnik. Po tym, jak doszło do awarii koła mężczyzna postanowił pozostawić kontenery na drodze i wrócić po nie, po naprawieniu usterki. Efektem jego zachowania było to, że jeden z pasów ruchu w kierunku Białegostoku był wyłączony z użytku przez kilka godzin. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)Autor: mł. asp. Wioleta Szymanik/KPP w Wyszkowie